Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


adresa_postovniho_serveru_a_podporovane_protokoly

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
adresa_postovniho_serveru_a_podporovane_protokoly [2009/10/09 11:49] – vytvořeno strnad@icpf.cas.czadresa_postovniho_serveru_a_podporovane_protokoly [2015/04/02 08:04] (aktuální) – Odstraněn odkaz na "Outlook vždy a všude", už je zbytečná. molhanec
Řádek 2: Řádek 2:
  
  
-Poštovní server areálu Suchdol má adresu **xmail.asuch.cas.cz**. Nejjednoduší způsob, jak se připojit ke své schránce je přes HTTP protokol pomocí WWW prohlížeče na adrese **https://xmail.asuch.cas.cz**. Další podporované protokoly jsou POP3 a IMAP (oba přes SSL) a vlastní protokol MS Exchange (pouze MS Outlook). Jako poštovní klienty doporučuji používat Microsoft Outlook (služba MS Exchange Server) nebo Outlook Express (protokoly POP3 a IMAP).+Poštovní server areálu Suchdol má adresu **mail.asuch.cas.cz**. Nejjednoduší způsob, jak se připojit ke své schránce je přes HTTP protokol pomocí WWW prohlížeče na adrese **https://mail.asuch.cas.cz**. Další podporované protokoly jsou **POP3** **IMAP** (oba přes SSL) a vlastní protokol **MS Exchange** (pouze MS Outlook). Jako poštovní klienty doporučuji používat **Microsoft Outlook** (služba MS Exchange Server).
  
-Jednotlivé protokoly se liší schopnostmi, které nabízejí. POP3 ve svém výchozím nastavení v Outlook Express-u stahuje ze serveru kompletní zprávy a stažené zprávy na serveru odstraňuje. IMAP nejprve stáhne a zobrazí pouze hlavičky zpráv, takže například můžete smazat nevyžádanou poštu aniž byste jí museli nejprve stáhnout. To je výhodné zejména při pomalém připojení k internetu např. přes modem. IMAP také nechává zprávy ve schránce na serveru, pokud je explicitně nesmažete. Typické použití obou protokolů je pro přístup k vaší schránce přes internet, pokud jste mimo síť areálu Suchdol. Konfigurace Outlook Express-u pro připojení k poštovnímu serveru areálu Suchdol je popsána zde.+Jednotlivé protokoly se liší schopnostmi, které nabízejí.
  
-Narozdíl od protokolů POP3 a IMAP umožňuje protokol služby MS Exchange využívat všechny schopnosti serveru MS Exchangejako například automatické odpovědi na zprávy v nepřítomnosti nebo ístup veřejným složkámKonfigurace Microsoft Outlook-u  pro ipojení k poštovnímu serveru areálu Suchdol je popsána zde.+**POP3** ve svém výchozím nastavení ve většině klientů stahuje ze serveru kompletní zprávy stažené zprávy na serveru odstraňuje.\\ 
 +**IMAP** nejprve stáhne a zobrazí pouze hlavičky zprávtakže například můžete smazat nevyžádanou poštu aniž byste jí museli nejprve stáhnout.\\ 
 +To je výhodné zejména při pomalém ipojení internetu např. přes modem. IMAP také nechává zprávy ve schránce na serveru, pokud je explicitně nesmažete.
  
-Připojení přes HTTP protokol poskytuje všechny základní funkce pro práci s poštou. Kromě toho umožnuje také například nastavit automatické odpovědi na zprávy v nepřítomnosti nebo změnit přístupové heslo. Podrobnosti o používání HTTP protokolu pro připojení k poštovnímu serveru areálu Suchdol naleznete zde.+Typické použití obou protokolů je pro přístup k vaší schránce přes internet, pokud jste mimo síť areálu Suchdol. 
 + 
 +Narozdíl od protokolů **POP3** a **IMAP** umožňuje protokol služby **MS Exchange** využívat všechny schopnosti serveru MS Exchange, jako například automatické odpovědi na zprávy v nepřítomnosti nebo přístup k veřejným složkám. Zde je popsána [[konfigurace Microsoft Outlook-u|konfigurace Microsoft Outlooku]] pro připojení k poštovnímu serveru areálu Suchdol. 
 + 
 +Připojení přes webové rozhraní **https://mail.asuch.cas.cz** poskytuje všechny základní funkce pro práci s poštou. Kromě toho umožnuje také například nastavit automatické odpovědi na zprávy v nepřítomnosti nebo změnit přístupové heslo. 
/usr/local/www/dokuwiki/data/attic/adresa_postovniho_serveru_a_podporovane_protokoly.1255088966.txt.gz · Poslední úprava: 2009/10/09 11:49 autor: strnad@icpf.cas.cz

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki