Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


adresa_postovniho_serveru_a_podporovane_protokoly

Adresa poštovního serveru a podporované protokoly

Poštovní server areálu Suchdol má adresu mail.asuch.cas.cz. Nejjednoduší způsob, jak se připojit ke své schránce je přes HTTP protokol pomocí WWW prohlížeče na adrese https://mail.asuch.cas.cz. Další podporované protokoly jsou POP3 a IMAP (oba přes SSL) a vlastní protokol MS Exchange (pouze MS Outlook). Jako poštovní klienty doporučuji používat Microsoft Outlook (služba MS Exchange Server).

Jednotlivé protokoly se liší schopnostmi, které nabízejí.

POP3 ve svém výchozím nastavení ve většině klientů stahuje ze serveru kompletní zprávy a stažené zprávy na serveru odstraňuje.
IMAP nejprve stáhne a zobrazí pouze hlavičky zpráv, takže například můžete smazat nevyžádanou poštu aniž byste jí museli nejprve stáhnout.
To je výhodné zejména při pomalém připojení k internetu např. přes modem. IMAP také nechává zprávy ve schránce na serveru, pokud je explicitně nesmažete.

Typické použití obou protokolů je pro přístup k vaší schránce přes internet, pokud jste mimo síť areálu Suchdol.

Narozdíl od protokolů POP3 a IMAP umožňuje protokol služby MS Exchange využívat všechny schopnosti serveru MS Exchange, jako například automatické odpovědi na zprávy v nepřítomnosti nebo přístup k veřejným složkám. Zde je popsána konfigurace Microsoft Outlooku pro připojení k poštovnímu serveru areálu Suchdol.

Připojení přes webové rozhraní https://mail.asuch.cas.cz poskytuje všechny základní funkce pro práci s poštou. Kromě toho umožnuje také například nastavit automatické odpovědi na zprávy v nepřítomnosti nebo změnit přístupové heslo.

/usr/local/www/dokuwiki/data/pages/adresa_postovniho_serveru_a_podporovane_protokoly.txt · Poslední úprava: 2015/04/02 08:04 autor: molhanec

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki