Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


filtrace_nezadouci_posty_spamu

Filtrace nežádoucí pošty (spamu)

Veškerá pošta doručovaná přes internet prochází antispamovým a antivirovým systémem Ironport, který podle mnoha kritérií hodnotí její obsah a na základě výsledků jednotlivých testů přidělí dané zprávě určitou pravděpodobnost, že se jedná o spam.

Filtrování zpráv lze v Microsoft Outlooku nebo webovém rozhraní nastavit přes nastavení Pravidel, ostatní poštovní klienti filtrování pošty také většinou podporují, ale i když nepoužíváte MS Outlook je lépe nastavit si přes něj nebo pomocí webového rozhraní pravidla ve vlastní schránce, protože tato pravidla se pak automaticky aplikují přímo na serveru a ve vašem poštovním klientu pak už nic nastavovat nemusíte.

Příklad:

Zpráva byla doručena do vaší schránky, V předmětu zprávy je kromě původního předmětu také řetězec znaků „[Marketing]„. Chcete, aby všechny zprávy takto označené, byly automaticky přesunuty do složky „Odstraněná pošta“.

MS Outlook 2010

Na kartě DomůPravidlaSpravovat pravidla a upozornění…, ve starších verzích přes nabídku NástrojePravidla a upozornění, vytvoříte v průvodci nové pravidlo pro zprávy „s určitými slovy v předmětu“, které zprávy s řetězcem “[Marketing]„ přesune do složky „Odstraněná pošta“.

Webové rozhraní

Necháme zobrazit všechny možnosti:

v levém sloupci vybereme Uspořádat e-mail a pod Pravidla složky Doručená pošta vybereme Nové…:

Následně pak vybrat V poli Předmět obsahuje slova, zadat “[Marketing]„ a potvrdit. V nabídce Proveďte následující kroky: vybrat Přesunout zprávu do složky…, vybrat „Odstraněná pošta“ a potvrdit:

MS Outlook 2003, 2007

Přes nabídku NástrojePravidla a oznámení, vytvoříte v průvodci nové pravidlo pro zprávy „s určitými slovy v předmětu“, které zprávy s řetězcem “[Marketing]„ přesune do složky „Odstraněná pošta“.

/usr/local/www/dokuwiki/data/pages/filtrace_nezadouci_posty_spamu.txt · Poslední úprava: 2013/04/22 15:00 autor: fridrich@icpf.cas.cz

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki